Čo očakávame od búrky?Práve teraz je u nás veľká búrka. (Samozrejme, keď toto budete  čítať, bude to neaktuálne.) Ktorá mi vnukla veľmi dobrý nápad. Čo vlastne od búrky očakávame?

http://blog.dedoles.sk/co-ocakavame-od-burky/

kj

Už od malička nám rodičia hovorili, že je búrka spôsobená tým keď sa zrazia dva oblaky. Je to normálny prírodný jav, ktorý neovplyvníme.  Ako povedal Jany v predchádzajúcom článku, počasie neovplyvníme.

Tak prečo sa ľudia nad ňou rozčuľujú?

U nás bola až taká silná búrka, že cca hodinu ak nie viac nebola žiadna elektrina.

Bola som práve na počítači, ktorý sa mi samozrejme vypol. Rodičia pozerali televízor, ktorý sa tiež vypol.

A aká bola reakcia ľudí ? Len čo som zapla internet cez mobil, neprekvapilo ma keď na facebooku boli samé statusu typu : "bez elektriny" "taký hrom práve udrel ze som si takmer pustil do gatí" ....Vtedy ma vnikla myšlienka. Je to vôbec normálne ?


Áno. Nie je príjemné keď pozeráme pútavý film a vypadne elektrina. Ale sú aj horšie prípady. Napríklad ak pracujeme na seminárnej práci, či na nejakých iných veciach ktoré treba odovzdať do polnoci a vypadne elektrina. Človeka to samozrejme nahnevá. A v horšom prípade môže celú prácu robiť od začiatku. /preto si treba veci vždy priebežne ukladať/.

Ale väčšina ľudí, čo písala na facebook statusy iba zabíjala čas. Či už pozeraním videí, pozeraním televízora, chatovaním alebo nič nerobením.Preto sa pýtam. Čo im pomôže keď začnú písať statusy? Navyše, ak mohli počas výpadku elektriny písať statusy na facebook, zmenilo sa iba to, že z počítača sa presunuli k mobilu.
Niektorí ľudia majú panický strach z búrky. To chápem. Ale väčšina ju nemá.

Počasie neovplyvníme. Tak načo si kaziť náladu riešením ho ?

Asi sa pýtate, aká bola moja reakcia, keď sa takto vyjadrujem.Moja prvá reakcia: Bože čo budem robiť ? A druhá, ktorý nasledovala takmer okamžite:  juuuu to je super. :) pustila som si pesničky cez telefón a užívala si to ticho bez hukotu všetkých elektrospotrebičov. Ponorila som sa do zvuku hudby, blýskania bleskov, hrmotu, tmy a užívala si prítomnosť.


Len tak pre informáciu. Koľkokrát vám za rok vypadne elektrina ? Väčšina ľudí odpovie 1-2 krát. Možno 0. V dnešnej dobe je to vzácnosť. Preto by sme si to mali užiť.
Pri takomto rýchlom vývoji, aký máme teraz je možné, že naše deti už nebudú poznať výpadok elektriny.

Preto si musíme užiť TERAZ tento okamih, kým je možnosť. Skôr, ako o túto chvíľu prídeme a už ju nikdy nezažijeme.
Navyše, množstvo ľudí si kupuje lampy tzv. plazmové gule, ktoré vysielajú svetielka, ktoré sa podobajú na blesky. Tak prečo si ich neužiť v plnej kráse?

dd340

Menovky: