Šťastie, ako ho získať v ťažkých dňoch?


Každý vie, že základom všetkého je šťastie. Máme robiť iba to, čo nás robí šťastným. Máme mať prácu, v ktorej sa cítime šťastní. Chceme byť šťastní, ale niekedy vstaneme ľavou nohou. Čo potom? Niekedy sa nemáme chuť usmievať. Každý predsa vie, že dobré veci sa stávajú iba tým šťastným. Všetci hovoria: „Ty sám si tvorcom svojho šťastia.“ Ale nikto nehovorí o tom, ako si vylepšiť zlú náladu. Nikto to nerieši. Hovorí: „Nemysli na problémy.“


http://blog.dedoles.sk/stastie-ako-ho-ziskat-i-v-tazsich-dnoch/

Tu je zopár mojich rád, ktoré MNE pomáhajú pri problémoch. Pri smútku. Keď sa mi nič nedarí, siahnem po mojich overených veciach. A čo vlastne všetko ovplyvňuje šťastie?


PORIADOKzdá sa to absurdné, ale aj poriadok na pracovisku či v dome výrazne ovplyvní náladu človeka. Predsa, nemáte lepšiu náladu, keď prídete do čistoty, ako keď prídete do neporiadku, ako keby bomba vybuchla? Niektorí ľudia si určite hovoria že to je jedno. Vyskúšajte mesiac neupratovať a potom si upracte. Hneď pocítite ten rozdiel a samozrejme ten príjemný voľný prečistený vzduch.

images

HUDBAje jedno či to je rap, metal, disco. Podstatné je, aby to bola vaša srdcovka. Určite máte nejakú pesničku ktorú máte radi. Možno na ňu práve nebudete mať náladu, ale pustite si ju. Po pár vypočutiach vám zdvihne náladu. (Samozrejme, ak ste sa práve rozišli s priateľom, nepočúvajte pesničky o láske.)

index

PES ( a iné domáce zvieratká)nie nadarmo sa hovorí, že je pes najlepší priateľ človeka. Možno vám to príde prvýkrát divné, ale skúste sa vyrozprávať vášmu psovi. Ten vás bude počúvať a nebude vás nikdy odsudzovať.  Navyše, je to ideálny spôsob ak sa nikomu inému nechcete vyrozprávať. A určite vás poteší lízanec od psa. Keďže je pri vás vždy i v tých zlých časoch. A môžete ho kedykoľvek objať.

Hug Dog
KAMARÁTI prevetranie hlavy. Čas, kedy nemáte možnosť rozmýšľať nad blbosťami. Sedíte na kofole a smejete sa. A keď vidia vaše problémy. Čo spraví najlepší kamarát? Bude vám rozprávať vtipy a všelijaké blbosti, dokým sa neusmejete.

frie
HOBBYmožno na neho práve v túto chvíľku nemáte chuť. Ale donúťte sa. Viem, nemáte na to náladu keď ste smutný. Prinúťte sa. Po niekoľkých minútach v spojení s pesničkami sa Vám zlepší nálada.

hobbyVerím, že vám moje rady pomôžu. Či už teraz, alebo v budúcnosti. Hlavne nezabúdajte: Aj po daždi VŽDY ale naozaj VŽDY vyjde slnko. Nevieme kedy, ale vyjde.

Menovky: ,