Domáce nanuky

9:09:00 Katarína Sládečková 8 Comments

Pravá domáca zmrzlina nie je len o samotnej zmrzline, ale aj o tvorítkach, pretože jedlo nie je len o chuti, ale aj o tom, aby oči jedli.  Práve to bol dôvod, prečo som si ako zmrzlinové tvorítka vybrala zvieracie figúrky, ktoré som našla na feedo.sk


Domáce nanuky som ešte nikdy nerobila a tak som po prvýkrát skúsila niečo ľahší recept, na ktorý som potrebovala:
40 g práškového cukru
200ml kyslej smotany
300ml bieleho jogurtu
200ml kakaového jogurtu
Kakao


Samozrejme záleží len na vašich chuťových predstavách a recept si môžete upraviť ako len chcete. Ak sa neviete rozhodnúť, na čo máte práve chuť, môžete sa inšpirovať návodom, ktorý bol pribalený k zmrzlinovým tvorítkam. Mňa osobne veľmi oslovila aj čučoriedková zmrzlina, ktorú určite čoskoro vyskúšam.

Všetky z ingrediencií som zmiešala dokopy a následne som túto polevu vliala do vykrajovátiek.
V prípade, že vám ostane nejaký ten krém, nemusíte sa báť. Krém chutí naozaj veľmi dobre a teda môžete zostatok pokojne zjesť.

Vykrajovátka som následne vložila na niekoľko hodín do mrazáka. (Ja osobne som tieto nanuky robila večer, takže ráno už boli úplne stuhnuté)

Spokojnosť s týmito formičkami je naozaj 100%ná. Aj keď mi na prvýkrát nevyšli úplne 100%ne, na môj prvý pokus je to určite veľmi dobré. Ak mám byť úprimná, veľmi som sa bála, že sa tieto nanuky nebudú dať vybrať z formičky – hlavne preto, že majú rôzne záhyby. Nanuky sa vyberali z formy naozaj veľmi ľahko a pohodlne.

Strašne sa mi na týchto tvorítkach páči, že je každé inej farby a hlavne to, že sú tu 3 vzory (2x macka, 2x pinguin, 2x snehuliak)

Mňa osobne zaujal najviac modrý pinguin, pretože modrá farba je moja najobľúbenejšia. Avšak každé vykrajovátko má niečo do seba. Vykrajovátka sú úžasné, nápadité a určite veľmi originálne.
V prípade, že vás vykrajovátka oslovili, nájdete ich TU.

8 komentárov:

 1. jamka-mňamka!
  mám doma nádobku na tvorbu nanukov... asi som ju raz kúpila za pár centov v Kauflande, však ešte som nemala tú možnosť vyskúšať ju :D. a to ju mám už dlho... každopádne, tieto sú neuveriteľne rozkošné!!! áááá! ♥ ♥ ♥.

  Kejmy ♥.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. I hope your week is going great! Nice photos ♥♥

  summerdaisy.net

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ty tvořítka na nanuky jsou skvělé! Domácí nanuky mám moc ráda, nejraději Míša nanuky :))
  Ale tvůj recept vypadá také dobře!

  Nela z Beauty Charm
  GIVEAWAY - O krásné šperky

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Jééé, tak to je dokonalé. Nanuky vypadají moc hezky. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 5. jeeej ja som doma ešte žiadne nanuky nerobila a tento recept vyzera vyborne bola som zvedava ako sa s tade vyberaju ale keď pišeš že bez problemov tak je to potom parada taky domaci nanuk a čokoládové mam veľmi rada:)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tie vykrajovátka sú strašne zlaté
  www.vanesasworld.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ďakujem baby za komentáre. Čo sa týka toho vyberania nanukov, vyberajú as naozaj veľmi jednoducho. Naboku (ako si môžete na fotke všimnúť) sú také akoby úchopy a ono sa to cez to otvára a ono sa to v podstate otvorí na dĺžku :) Takže je to naozaj super

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Awesome..

  http://www.angelnx.com/

  http://www.angelnx.com/Salwar-Kameez

  OdpovedaťOdstrániť