Citrusový dezodorant

9:23:00 Katarína Sládečková 14 Comments

Aj vy používate BIO kozmetiku? Prednedávnom som sa o BIO kozmetiku začala zaujímať o čosi viac a vždy keď mám možnosť, určite siahnem radšej po Bio kozmetike. Mojim veľmi zaujímavých a denno-denne používaným úlovkom je citrusový dezodorant. 


Na výber som mala z troch vôní. Konkrétne s vôňou ruží, šalvie alebo citrusov. Mňa osobne zaujala najmä citrusová vôňa, aj keď šalvia a ruža určite nie sú o nič horšie. Na výber som tiež mala z troch objemov. Dezodoranty je možné zakúpiť v 30 ml balení, 100 ml balení alebo ako náplň  ktorá má objem 200 ml.

Dezodorant, ktorý som si vybrala ja má, ako som už spomínala, citrusovú vôňu a je v 100 ml balení. Súčasťou tohto balenia je aj rozprašovač. Veľmi sa mi páči priesvitný vzhľad tohto dezodorantu, vďaka ktorému vždy viem, koľko som doposiaľ minula alebo či si nepotrebujem kúpiť nový.

Určite viete, že Weleda je čisto prírodná kozmetika, ktorá neobsahuje chemikálie a ani žiadne umelé konzervanty či vône. Tento faktor ovplyvňuje aj to, že vône sú veľmi zaujímavé a odlišné ako tie, ktoré si človek obyčajne kupuje. Mne práve tento faktor naozaj veľmi lichotí a vôňu tohto citrusového dezodorantu si neviem vynachváliť. Milujem citrusové vône. Cítim v ňom najmä tóny mandarinky a citróna. Navyše je dezodorant úžasne osviežujúci a preto som si ho fakt zamilovala. Kto by nechcel ráno začínať s pocitom sviežosti, miesto napätia?

Dezodorant nepôsobí proti poteniu, skôr zmierňuje potenie a dodáva príjemnú vôňu. Preto ho zvyknem používať najmä po rannom kúpeli alebo po použití antiperspirantu (bez parfumácie). Problém je však s výdržou vône. Vôňu dezodorantu je cítiť cca hodinku a potom samovoľne vyprchá. Pokožku vôbec nedráždi, čo dokážem taktiež oceniť. V konečnom dôsledku som s dezodorantom naozaj spokojná. Má krásnu vôňu a nedráždi pokožku. Možno by som však popracovala ešte trocha na samotnej výdrži vône, avšak nakoľko je to BIO kozmetika, tak tento faktor určite dokážem odpustiť. 

14 komentárov:

 1. Bio kosmetiku mám ráda a sehnat bio deodorant není jednoduché. Citrusové vůně mám moc ráda

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To máš pravdu. Ja osobne som si tento dezodorant naozaj zamilovala :)

   Odstrániť
 2. škoda že to nieje antiperspirant , vyzerá dobre !

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja osobne antiperspiranty nepoužívam, nakoľko jednu dobu bolo vyhlásené, že ich hliníková zlúčenina môže spôsobovať rakovinu. A aj napriek tomu, že bolo povedané, že sa na Slovensku takéto výrobky nepredávajú, radšej si na to dávam pozor.

   Odstrániť
 3. Moc na to nehledím, co je a není bio ale vypadá zajímavě :)

  Ili Libertad

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) Ja osobne som radšej za BIO produkty, aj keď nie len tie používam, keďže sú cenovo drahšie

   Odstrániť
 4. Taky jsem se nedávno začala zajímat více o přírodní kosmetiku. Už jsem něco málo vyzkoušela a byla jsem nadšená. Hlavně z toho mám i dobrý pocit, že nepoužívám žádné škodlivé látky. Tento deodorant vypadá dobře a taky bych si vybrala citrusovou vůni. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Prírodnú kozmetiku naozaj milujem a tento citrusový dezodorant je božský

   Odstrániť
 5. Ja bio nemusím lebo podľa mňa je to rovnaký sajrajt ako klasika či už strava alebo kozmetika, ale verím, že toto je dobré, citrusové vône sú samé o sebe super :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja osobne si pozerám či majú certifikát. A ak majú, tak tomu verím a o Welede som sa toho dosť veľa dozvedela a tejto značke plne dôverujem

   Odstrániť
 6. Ja Bio nepoužívam, ale rada by som začala aj keď niekedy neverím či je to BIO, no toto vyzerá fakt super :)
  www.leekralova.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Táto kozmetika má certifikát o tom, že je BIO. A dezodorant je fakt super

   Odstrániť
 7. Vyzerá dobre :) Tiež mám rada bio kozmetiku a snažím sa jej kupovať viac ako tu normálnu. Ja by som si vybrala asi vôňu ruží :)

  http://nicolland.blogspot.co.at

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vôňa ruží ma taktiež oslovila, avšak citrusy sa mi zdajú byť ako dezodorant vhodnejšie a to najmä pri športe

   Odstrániť