Steampunk tarot

7:24:00 Katarína Sládečková 8 Comments

Už dlho som rozmýšľala nad Tarotovými kartami, avšak doposiaľ som nejak nemala potrebu si ich kupovať, nakoľko jedny vlastnila moja najlepšia kamarátka a keď som niečo potrebovala, tak mi ich „požičala“.

Navyše, tarotové karty by sa mali brať podľa toho, ktoré karty človeka najviac oslovia a mňa doposiaľ žiadne karty nejak neoslovili. Potom som však natrafila na karty, ktoré boli a sú úplne odlišné ako tie ostatné. Hovorím o Steampunk tarot. Tento tarot sa hrá s myšlienkou, ako by mohla vyzerať história, ak by sme ju troška pozmenili. Neuveriteľne ma oslovili samotné informácie a vedela som, že musia byť moje. Netrvalo dlho a karty mi skutočne prišli.

Niečo o kartách
Nasaďte si letecké či svářečské brýle, oblečte si svůj nejlepší korzet, posaďte si na hlavu cylindr a vydejte se na dobrodružnou výpravu do světa steampunku. Steampunk si pohrává s myšlenkou, jak by se mohla odehrát historie, kdyby se některé věci staly jinak. Tím se silně podobá většině tarotových výkladů, v jejichž posvátném světě si také můžeme představovat, co by se stalo, kdyby...

Doposiaľ som však nemala odvahu veštiť niečo väčšie. Zatiaľ som si veštila iba štýlom: spýtam sa otázku, neustále na ňu myslím a vytiahnem si jednu kartu.
Čo ma veľmi zarazilo, bolo to, že sa u kamarátky (ak si niečo veštím) vždy pýtam na jednu konkrétnu otázku. Napriek tomu, že odpoveď sa vždy hodí pri pozeraní sa na terajšiu situáciu (ktorá trvá už pár rokov) sa výsledok zdá byť nereálny. Pri týchto kartách mi však vyšla tá istá karta, resp. karta s cca rovnakým výkladom, čo ma naozaj veľmi zarazilo. A keď sa mamina spýtala na tú istú otázku (ohľadne mňa samozrejme), tak jej vyšlo to isté,... Je to neuveriteľne prekvapivé.

Ak mám povedať pravdu, Do tarotu ešte nejak nie som zasvätená, no myslím si, že je to super spôsob ako sa dokázať vyrovnať so zdanlivo neriešiteľnou situáciou alebo ako zistiť aspoň približne ktorým smerom sa vydať. Dokonca môže dať človeku nádej, aby sa nevzdával, takže si myslím že je to super.


Ku kartám som samozrejme dostala aj malú knižku (písanú v češtine), ktorá vysvetľovala čo znamenajú karty a ako by si ich človek mohol vyložiť. Je to naozaj super, pretože neobsahuje iba jednoslovný výklad karty, ale aj samotné rady, ako by sme ju mohli lepšie pochopiť. Pre mňa ako lajka je to neuveriteľne super. 

Vopred ďakujem za vašu priazeň a za vaše hlasy: http://www.blogerroka.sk/2015/co-dobre-musim-mat/

8 komentárov:

 1. Já mamce kupovala kaety Archanděla Michaela a teď k Vánocům Andělé lásky od Doreen Virtue, jsou to krásné karty a mluví pravdu, mamka je z nich nadšená :-) Ale mamka je čarodějka, s ní ty karty vážně komunikují :-)

  Ty tvé jsou hezké, ale nevybrala bych si je, působí na mě hrubě a moderně v závislosti na popularitě SP. Mám raději jemné, něžné kresby andělů. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nad tými kartami lásky som rozmýšľala aj ja, tie sa mi veľmi páčili. Tieto sú také moderné, ale veľmi ma oslovili. A ako sa hovorí, človek by si mal vybrať práve tie karty, ktoré ho oslovia a niečím priťahujú :)

   Odstrániť
 2. Jo a je fajn, že jsou darované, aby dobře věštily, musí být darované, pokud by sis je koupila sama, tak by nemusely správně fungovat. Nezapomeň je před věštbou aktivovat + nedovol, aby ti na ně někdo sahal, věštba by se potom vztahovala na něj - kartám by se to pletlo... ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za krásne komentáre. Som rada, že tvojej mamine všetko vychádza :) Ja som v tom naozaj začiatočník, a veľmi sa v tom nevyznám :) Ako sa aktivujú karty? :)

   Odstrániť
 3. Zaujímavé... ja mám doma tarot, ale už s nimi neveštím (:

  Daniela

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ani by som nečaka, že sa o to toľko ľudí zaujíma :)

   Odstrániť
 4. Karty, tie veštecké, by sa nemali používať, ale mala by s nimi pracovať jedna jediná osoba, tá ktorá ich vlastní. A po každom veštení očistiť nad ohňom sviečky. Inak, to som iba počula, sama nejako s tarotami nemám skúsenosti, iba priamo s vešticami, ktoré vraj vedia čo robia. Ja som si onoho času objednala knihu veštíme zo sedmových kariet a len tak zo srandy som to skúšala na rodine, priateľovi a kamarátke. Napočudovanie vyšlo, ale boli to tak triviálne a bežné veci, ako, že ti umrie starší člen rodiny, alebo že ti otec pomôže zo zlej finančnej situácie...a pod. Odvtedy som to nerobila. Sestra sa hrala s cigánskymi, a akosi jej tiež vychádzalo niečo podobné. Tak daj potom vedieť, ako ti to s nimi ide...

  OdpovedaťOdstrániť