Pomocník do kabelky

17:05:00 Katarína Sládečková 10 Comments

Prichádza leto a tak sa ani jeden z nás nevyhne používaniu dezodorantu či antiperspirantu. Ja som si pre tento "letný účel" v podobe pomocníka do kabelky zvolila Nivea dezodorant Fresh Comfort.

Vzhľad tohto dezodorantu je veľmi jemný, ženský a naozaj ma oslovil. Oproti vzhľadu iných produktov (najmä šampónov) si na dezodorantoch dáva záležať a aj keď sa, ako to už býva zvykom, drží modrej či bielej farby (v tomto prípade bielej) nádherne ho dotvárajú tyrkysové ornamenty. 

Neobsahuje hliník ani farbivá, čo považujem za veľké plus. Na tričku nezanecháva žiadne škvrny, takže si ho môžem aplikovať hocikedy cez deň. 

Za veľké plus považujem veľmi jemnú no takmer nevýraznú vôňu, vďaka ktorej ho môžem ladiť s hocijakou inou vôňou toaletnej vody. Osobne mám, najmä cez leto, veľmi rada nevýrazné a nenápadné jemné vône dezodorantu, ktorými nemôžem nič pokaziť. Je naozaj osviežujúci a preto je ideálny aj na takéto teplé až horúce dni.

Čo sa týka chránenia, osobne nemám dojem, že by naozaj chránil človeka 48 hodín, no v každom prípade som s jeho dobou chránenia naozaj spokojná. Pri nenáročnom dni, kedy nie je teplo mi zaručuje pohodlie až 24 hodín a pri vyšších teplotách či väčšej fyzickej aktivite sa zvyknem každých 5-6 hodín opäť nasprejovať. Osobne by som možno počkala aj trocha dlhšie, no pre dobrý pocit túto dobu nepredlžujem. 

Ako to už býva zvykom, každý prípravok sľubuje, že sa nám nevytvoria "kruhy" pod pazuchou či na chrbte, no ani jeden dezodorant, ktorý som doposiaľ používala mi tento fakt nesplnil. Žiaľ, 30-40 stupňové horúčky sú naozaj nesmiernou záťažou pre náš organizmus a tak, ako pes dýcha s otvorenou papuľou a vyplazeným jazykom, tak sa musíme potiť. Ak sa vám podarilo nájsť nejaký prípravok, ktorý vás presvedčil o opaku, pokojne mi dajte vedieť. 

10 komentárov:

 1. Ja používam práve Fa deodorant, ale už aj po tomto som pokukovala :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja osobne ho mám celkom rada :) Ale aj Fa som kedysi zvykla používať :)

   Odstrániť
 2. Pěkný článek :) tento jsem tuším už také zkoušela :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Je to možné, nakoľko je ľahko dostupný a za rozumnú cenu

   Odstrániť
 3. Ja sa bez dezodorantu ani nepohnem ked su veľké teplá, je to nutnosť ale najradšej mám klasický dove ktorý vydrží celý deň vôňat:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne moje slová. Absolútna nutnosť. Ja však s Dove nejak nie som úplne spokojná

   Odstrániť
 4. Od Nivey som dezodorant ešte nemala. Používam Garnier, s ktorým som veľmi spokojná a teraz som skúsila aj FA a tiež je super :)
  World of Nicol

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som zas Farnier ešte neskúšala. :) Fa som už mala no nie s každým som bola spokojná

   Odstrániť