Čo skrýva moja kabelka?

10:21:00 Katarína Sládečková 22 Comments

Leto. Všetci sme zhodili mikiny a v týchto neznesiteľných horúčavách sa snažíme získať čo najviac priestoru pre dotyk čerstvého vzduchu. Samozrejme, snažíme sa ho dopriať aj nášmu telu, a tak nosíme čoraz menej a samozrejme aj menšie oblečenie. Nohavice sa zmenili na kraťasy, dlhorukávové tričká na tričko na ramienka či bez ramienok. Práve preto sa snažíme zmenšiť si aj svoju kabelku. Čo v nej cez leto skrývam ja?

Kľúče
Samozrejme, najpodstatnejšia vec sú kľúče, nakoľko by som sa bez nich nedostala domov. Napriek tomu, že majú na sebe veľa hlúpostí a hovadín a kľúč takmer žiadny, nedokážem si ich preriediť, pretože každá bola darovaná z lásky od iného kamaráta/kamarátky/rodiny.

Doklady
Občiansky, vodičský preukaz patria k nevyhnutnostiam. Aby som však ušetrila aspoň málo miesta, rozhodla som sa, že aj samotné peniaze budem nosiť v dokladoch (teda, aspoň malé čiastky), a tak získam aspoň nejaké to miesto v mojej kabelke.

Fľaša s vodou
Keďže nám teplomer ukazuje už naozaj vysoké horúčavy, nedokážem vyjsť z bytu bez toho, aby som mala v kabelke aspoň fľašku pitia. Je to nevyhnutnosť, nakoľko sa veľmi ľahko môže stať, že človek odpadne z týchto obrovských teplôt. Ja sa tomu aspoň takýmto spôsobom snažím predchádzať. Obvykle si do nej napustím vodu s troškou citróna a mäty alebo pomarančovú vodu. Nakoľko má filter na ovocie, veľmi dobre sa s ňou pracuje a kúsky ovocia mi neplávajú po celej fľaške. V týchto horúčavách sa však sladeným nápojom naozaj vyhýbam.

Kozmetika a hygienické potreby
Ako posledné, bez čoho samozrejme nevyjdem, je kozmetika a hygienické potreby. Či už sa jedná o vreckovky, dezodorant alebo rúž, tieto veci nesmú chýbať v mojej kabelke. Nikdy neviem, čo sa môže stať a koho môžem stretnúť, preto sa snažím byť čo najkrajšia po celý deň. Predsa len som ešte nestretla môjho princa na bielom koni, a tak ho nechcem premeškať.

22 komentárov:

 1. Milý článok. Ja nosím v kabelke ešte aj zápisník, ak by mi napadlo niečo zaujímavé.

  Daniela

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Voda u mňa v taške nikdy nesmie chybať, hlavne v týchto horúčavách :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super článek! :) U mě v kabelce nesmí chybět žvýkačky a sluchátka. Z kosmetiky pudr a deodorant.

  Skincare Routine

  OdpovedaťOdstrániť
 4. samozrejme, voda je základ :) aj keď niekto ešte na to dokáže pozerať divne :) ale často sa mi stane, že ostanem niekde trčať, a vtedy je super, že mám pri sebe zásobu vody :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :) Presne :) U mňa je to najmä keď čakám na autobus :)

   Odstrániť
 5. This is so inspiring! I love the post:)

  irenethayer.com

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Mne by tam samozrejme nesmel chýbať ešte aj balzam na pery bez toho ani na krok:))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :) Tak to je super. Ja zas balzam trocha zanedbávam :(

   Odstrániť
 7. Keďže ja kabelky nenosím, k môjmu celkovému vzhľadu nejako nepasujú, všade a vždy chodím s batohom. Niekedy je poloprázdny, niekedy je plný ale nikdy v nej nechýba nejaká kniha, pretože stále niekde čakám na autobusom, alebo autobusom cestujem a kniha je skvelá na krátenie si času, MP3 pretože bez hudby ani na krok. A aspoň nemusím kupovať igelitové tašky z obchodov, ak niečo kúpim, stále je dosť miesta kam ju šupnúť :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Batohy sú super, hlavne že sa do nich zmestí všetko :)

   Odstrániť
 8. Ja toho z kozmetiky nosím oveľa viac - napríklad bez balzamu na pery by som neprežila :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Toto je pre mňa naozaj minimum bez ktorého nemôžem ísť :)

   Odstrániť
 9. Odpovede
  1. Tak to je super :) Veľmi málo ľudí si uvedomuje, aké je to dôležité

   Odstrániť
 10. Veľmi milý článok, ja nosím v kabelke množstvo nezmyslov ktoré v podstate ani nepotrebujem, kabelka je vďaka nim akurát omnoho ťažšia, ale vždy poruke keby náhodou. Moja obsahuje ešte manikúru pre každý prípad, vlhčené utierky, nejaká tá kniha, slúchatká a svačinka :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Osobne cez leto zvoľujem minimalistiku :) v každom prípade sú tieto drobnôstky veľmi dôležité

   Odstrániť
 11. Veľmi pekný článok! Klasické veci, ktoré sa vždy zídu :D
  Girl with pink nails

  OdpovedaťOdstrániť