Smrteľná liečba

9:46:00 Katarína Sládečková 10 Comments

Posledná a dlho očakávaná (aspoň pre mňa) kniha Labyrint s názvom Smrteľná liečba. Kto by o ňu nestál?

Niečo o knihe
Thomas z vlastných skúseností dobre vie, že CHAOS-u nemožno veriť. Predstavitelia organizácie ho však presviedčajú, že klamať už nie je potrebné. Zo skúšok zozbierali všetky potrebné údaje a teraz sa spoliehajú iba na Flekárov s obnovenou pamäťou, že im pomôžu naplniť poslanie. Flekári majú dobrovoľne absolvovať posledný test a dokončiť tak plán, ktorým je vyvinutie lieku na erupciu. CHAOS však netuší, že sa stalo niečo, čo nemohli predvídať nijaké skúšky ani premenné. Thomas si pamätá oveľa viac, než predpokladajú. A vie aj to, že CHAOS-u nemôže veriť ani slovo. S klamstvami je koniec. Lenže pravda je nebezpečnejšia, ako si Thomas vie predstaviť. Prežil Labyrint aj Zhorenisko. Prežije však aj smrteľnú liečbu?

Osobné hodnotenie
Konečne som sa dostala k 3 časti tejto úžasnej trilógie. Tak, ako bol prvý diel odlišný od druhého, tak je aj tretí. V treťom diely sa ocitáme opäť v CHAOSe, ktorý však netuší, že si Thomas pamätá na svoju minulosť, a tak vie, že CHAOSu nemožno veriť. 

V CHAOSe chystajú posledné, naozaj ťažké skúšky, ktoré spraví len málokto. Tieto skúšky však nepredvídali Thomasa a ani členovia organizácie to nevedia. Preto môže vytvoriť svoj vlastný plán a spôsob, ako poraziť túto organizáciu a dostať sa spod ich nadvlády.

Veľmi ma prekvapuje Thomasove správanie a aj to, ako dobre sa pasuje v samotnom boji, Je silný, odvážny a ten charakter je doslova úžasný. Thomasa mám už od prvého momentu rada a preto som nesmierne nadšená zo všetkého, čo sa v knihe deje. O akciu a zaujímavé pasáže sa však nemusíte báť. V knihe ich je naozaj neúrekom :)

Celkovo sa mi kniha veľmi páčila. Rovnako ako prvý i druhý diel, aj táto časť mala niečo do seba a svojim spôsobom bola iná. Napriek tomu, že prvá časť je podľa mňa najlepšia, celkovú trilógiu považujem za veľmi hodnotnú literatúru tak na leto, ako aj oddych. Preto neváhajte a skočte do eshopu preskoly.sk

Zostáva len otázka, kedy bude sfilmovaná aj posledná časť?

10 komentárov:

 1. O tejto knihe a filme som ešte nepočula, žeby som svoju nevedomosť napravila? :)

  Pozývam ťa na moju giveaway:
  http://rebelliouslily.blogspot.sk/2016/08/back-to-school-giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Je prekvapivé, že si o sérií Labyrint ešte nepočula, nakoľko ide o naozaj úžasný a veľmi populárny trhák. Určite odporúčam

   Odstrániť
 2. Mne sa páčia filmy , ale knihy som si nejako nikdy nechcela prečítať :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Osobne sa mi knihy páčili o čosi viac, no ... filmy boli tiež úžasné

   Odstrániť
 3. Dneska jsem na to zrovna koukala, ale nakonec jsem si to nevzala :)

  Monča / KOSMETIKA PŘÍRODNĚ /


  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. V takom prípade odporúčam :) Určite neoľutuješ

   Odstrániť
 4. Neviem prečo, ale ešte som sa vôbec nedostala k tej to sérii. Z každej strany počúvam aké sú tieto knihy skvelé, ale ešte som po nich nesiahla :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Učite stoja za prečítanie, najmä ak máš rada tento žáner :)

   Odstrániť
 5. Knihy som síce necítala no videla som filmy. Konkrétne na tento sa už veľmi tešíím.

  NINAVE

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj ja sa už neviem dočkať na jeho sfilmovanie, ako som čítala, mám sa na čo tešiť :)

   Odstrániť