Pozitívne myslenie - 3 DEŇ

7:56:00 Katarína Sládečková 6 Comments

Opäť sa konečne dostávame k pozitívnym myšlienkam. Tentokrát sa však budeme zaoberať výhradne vzťahmi. Veď predsa, láska a priateľstvo je oveľa cennejšie ako peniaze. Síce si za milé slovo nekúpime chleba, no dokáže nám rozveseliť deň. 

Tentokrát k tomu však budete potrebovať 3 fotky. A to tých, ktorý sú nám najcennejší. Na fotke by však mali byť sami poprípade s vami. Je jedno či to bude váš priateľ, manžel, frajerka, mama, najlepší kamarát alebo kolega. Podstatné je, aby to boli ľudia, na ktorým vám najviac záleží.

Teraz sa pozrite na ich fotku a premýšľajte, čo všetko si na ňom ceníte. Je to ich nadhľad nad vecami, zručnosť, cieľavedomosť, neustále pokroky alebo to, že vás dokážu podržať aj v tých najťažších chvíľach? 

Teraz si do ruky vezmite papier a napíšte 5 vecí, ktoré sú pre vás najdôležitejšie a najviac si na nich vážite. Napíšte ich v štýle "Ďakujem XYZ, že si ....." Napr. Ďakujem mamina, že si ma celý svoj život podporovala a neustále stojíš pri mne. V každom prípade vytvorte takú formuláciu, aby tam bol prejavený vďak za jeho správanie či osobnosť. Následne si tieto vety prečítajte a povedzte 3x Ďakujem XYZ. 


Prajem vám veľa šťastia a aby sa vaše vzťahy radikálne zlepšovali :) 

6 komentárov:

 1. Odpovede
  1. Ak mám byť úprimná, vždy mi prišli ľudia okolo mňa dôležití, no keď som začala robiť túto metódu, tak som prišla na to, že sú oveľa oveľa dôležitejší, ako som si myslela

   Odstrániť
 2. Krásně napsané. :) Moc pěkný blog a líbí se mi tvůj styl psaní, dávám odběr! :) taky píšu blog, tak pokud by ses chtěla mrknout, případně mi tam zanechat odběr, budu moc ráda. :) www.fitfoodhealthy.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super vec, začnem to praktikovať. Aspoň bude mať krajší a príjemnejší deň. Človek je taký uponáhľaný, že nemá čas ani na popremýšľanie nad vecami a ľuďmi, s ktorými im je dobre. Vďaka za inšpiráciu.

  OdpovedaťOdstrániť