Účinná ochrana tela aj počas leta

19:40:00 Katarína Sládečková 7 Comments

Cez leto sú vlasy, rovnako ako aj pokožka vystavené namáhavému počasiu, čo im môže uškodiť. Práve preto je tak veľmi potrebné cez leto i zimu siahnuť po ochranných a ošetrujúcich prípravkoch, ktoré nie len že rozmaznávajú telo, no zároveň mu pomôže vyrovnať sa s nepriaznivým počasím. Ja som si preto vybrala 100% nerafinované bambucké maslo A kvality

Účinky bambuckého masla

 • ošetřuje a omlazuje pokožku
 • hydratuje pokožku
 • ochrana před slunečním zářením (má přirozený ochranný faktor 5 - 6)
 • na suchou a citlivou pleť
 • na zhrublou pokožku na chodidlech a loktech
 • předchází vzniku strií (vhodné i v těhotenství)
 • usnadňuje hojení ran a popálenin
 • má protizánětlivé účinky
 • pomáhá při léčbě lupénky, ekzémů, akné a jizev
 • sjednocuje barevný tón pokožky
 • regeneruje vlasy

Osobné hodnotenie
Už dlhšie som uvažovala, že si kúpim bambucké maslo, nakoľko som na neho počula samé chvály a najmä na bambucké maslá od Soaphoria. Dlhšie som rozmýšľala, ktoré z ponúkaných masielok si kúpim (levanduľa, čokoláda, citrus alebo 100% ), napokon som sa však rozhodla pre 100% bambucké maslo. Zbožňujem vôňu citrusov, no videla som, aké účinky malo bambucké maslo v prípravku pre psíka a tak som sa rozhodla práve pre 100% nerafinované s A kvalitou. 

Tieto masielka sú bohaté na vitamíny, ktoré naše telo potrebuje. Sú to napríklad vitamín A, E alebo F. Navyše obsahuje liečivé vosky, rastliny a kyseliny. Navyše je vhodné tak pre deti ako ľudí s citlivou pokožkou.

Osobne som ho používala najmä na telo. Konkrétne na zhrubnutú kožu na chodidlách a taktiež na hydratáciu pokožky. 

Čo sa týka zhrubnutej kože, mala som s ňou problém najmä na prstoch, kde sa mi povytvárali pľuzgieriky z nových topánok, ktoré mi pri ustavičnom chodení a neošetrení stvrdli a zhrubli. Napriek tomu, že ma to nebolí, nie je to vôbec estetické a tak som sa rozhodla, že vyskúšam použiť práve bambucké maslo, ktoré by mi mohlo použiť. Príjemne ma prekvapilo, že sa po cca týždni používania moja koža začala naozaj zmäkčovať, pričom som na tento problém používala už množstvo prípravkov a stále bez výsledkov. 

Čo sa týka hydratácie, nemám veľmi v láske oleje a preto uprednostňujem masielka. Aj keď na natretie celého tela sa tohto masielka spotrebuje troška viac, vôbec mi to nevadí. Navyše keď po natretí potrebujem ísť von, nemusím si dávať opaľovací krém, nakoľko obsahuje určitý ochranný faktor, aj keď nie je veľmi vysoký. Na krátke pol hodinkové vybehnutie úplne stačí. 

Určite ho plánujem využiť aj v prípade drobných raniek či urýchlenie hojenia, no to budem potrebovať najmä vtedy, keď opäť začnú tréningy. 

7 komentárov:

 1. Ja mám s bambuckým maslom taktiež veľmi dobré skúsenosti, je to kozmetický kúsok, ktorý dokáže malé zázraky :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to teda áno. Osobne som ho veľmi dlho nevyskúšala, pretože sa nerada natieram, no keď môj pes dostal bambucké maslo na packy (a strašne si to pochvaľoval a tešil sa), tak som vyskúšala aj ja a som naozaj spokojná a šťastná, že som si ho vybrala :)

   Odstrániť
 2. Tak to asi vyzkouším :) super tip
  http://nicoleshyblog.blogspot.cz/?m=1

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite odporúčam. Dlho som ho obcházala, no som rada, že som sa k nemu dostala :)

   Odstrániť
 3. Skvelý článok... bambucké maslo som mala od Saloos, ale chystám sa objednať si ďalšie. Dík za tip.

  Daniela

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Toto bolo moje prvé bambucké maslo, ktoré som vyskúšala, no pozriem aj po tom Saloos :)

   Odstrániť
 4. Soaphoria má užasné produkty. Mne sa od nich najviac páčia telové sufle a tá ich užasná konzistencia
  Štýl ženy

  OdpovedaťOdstrániť