Môj pomocník na jeseň

10:18:00 Katarína Sládečková 12 Comments

Kto by si nezamiloval nerafinované bambucké maslo Sheabutter v 100% BIO kvalite vo veľkom 100ml balení? 


 • Nerafinované - extrahované mechanicky vodou
 • 100% bez prímesí chemických a konzerv. látok
 • Originál - nebielené, neparfumované
 • HAND MADE - Ručne vyrobené
 • Krajina pôvodu: Ghana (Afrika)
 • FAIR TRADE - trieda kvality A

Osobné hodnotenie
Bambucké maslo patrí k ideálnym pomocníkom po lete, najmä vďaka jeho hydratačným účinkom. Navyše vyživuje pokožku do hĺbky, a tak jej dodáva potrebné látky, ktoré počas leta nedostala.

Sheabutter je vhodné aj na udržanie letného opálenia. Nakoľko som však vo všeobecnosti veľmi bledá a moja farba sa naozaj veľmi ťažko udržuje, nedokážem to až tak dobre posúdiť. Pravdou však ostáva, že som stále hnedá na moje obvyklú belosť, takže som celkom spokojná. Avšak nakoľko som ešte naozaj výrazné opálenie nikdy na vlastnej koži nezažila, nedokážem to posúdiť do akej miery. V konečnom dôsledku som však s mojou hnedou spokojná. 

Nakoľko som však toto masielko dostala už v septembri a moje opálenie je stále dlhotrvajúce a nemám dojem, že by som zatiaľ bledla, mám pocit, že by veľmi dobre fungovalo aj pri veľmi výrazných opáleniach. Toto bambucké maslo hydratuje pokožku, čím oveľa pomalšie a prirodzenejšie stráca človek opálenie. Dovolím si povedať, že pri pravidelnom používaní by sa mohlo opálenie predĺžiť až o niekoľko mesiacov.

V sychravom počasí mi zas pokožku veľmi dobre dokáže ochrániť. Všimla som si to najmä počas veľkých zím, keďže do školy musím ísť už o 5:40. Nakoľko je v súčasnej dobe dosť zaujímavé a predovšetkým premenlivé počasie, Dokonca sa mi v stredu (5.10.) stalo, že sa v Nitre počas jedného dňa vystriedalo úplne všetko. Chvíľku pršalo, potom vyšlo slnko, potom začal padať sneh (ktorý sa však hneď roztápal) a napokon začali padať krúpy. Takéto počasie nie len vyčerpá človeka psychicky, no zároveň zažíva pokožka poriadnu záťaž. Obvykle mi počas takýchto zím začne tvrdnúť pokožka, akoby začala šupinkovatieť a kožtička pri nechtoch sa mi začne ničiť. Keďže však používam sheabutter aj na ruky, doposiaľ sa mi to nestalo. Asi prvý rok, kedy s tým nemám problémi alebo by som skôr povedala, že som to podchytila dosť skoro na to, aby som nemala problémy, čo je naozaj perfektné.

Dovolím si teda tvrdiť, že by malo byť bambucké maslo v každej domácnosti a u každej ženy, ktorá sa chce starať o svoju pleť.

12 komentárov:

 1. Odpovede
  1. Aj ja mam veľmi rada bambucké maslo a u nás v rodine hi však zbožňuje aj môj psík. Preto občas neodolam tomu Kukuču a dám trocha aj jej na labky

   Odstrániť
 2. Tak jsem si jedno bambucké máslo zkusila koupit i pro sebe. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No super. Verím se budeš absolútne spokojná, tak ako ja :)

   Odstrániť
 3. Zbožňujem bambucké maslo najmä s rôznymi vôňami :) Vyzerá zaujímavo :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja mam skôr rada prírodné neparafinivane a bez parfumov, no je pravda ze niekedy zmena v podobe príjemnej vône by mohla byť super

   Odstrániť
 4. Ja ho mám veľmi rada, toto som ešte neskúšala, celkom ma zaujalo :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. takúto hydratačnú bombu by som potrebovala :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Inak, bambucké maslo sa pridáva aj do tých najkvalitnejších a najdrahších pleťových krémov :)

   Odstrániť
 6. Vyzerá skvelo! Je inak masielko od tejto značky také tuhé, alebo našľahané? Lebo z tvojej fotky mi to vyzerá, že je také našľahanejšie, také sa isto lepšie natiera. :) Hlavne malému bračekovi by sa bambucké maslo zišlo na ekzém, ale kým by sa nám v ruke roztopilo to klasické tuhé, tak by ušiel. :D
  Inak zaujímavé, že to pomáha udržať aj opálenie, to som ani nevedela, pekná recenzia. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Masielko je našľahanejšie takže sa veľmi dobre rozotiera

   Odstrániť