Moje prvé znaky

9:37:00 Katarína Sládečková 8 Comments

Konečne sme sa v škole učili kresliť čínske znaky, čo však nie je také jednoduché ako to na prvý pohľad vyzerá. Nie len že je určitý postup, ako tieto znaky písať, no zároveň musia mať určitú dĺžku i hrúbku, čo je nesmierne ťažké vytvoriť pri štetci. Dá sa povedať, že musí mať človek totálny cit v ruke, aby dokázal identifikovať správnu hrúbku.

Dokonca aj štýl písania je iný. Obvykle držíte pero či štetec naklonený, no tentokrát musí byť absolútne vzpriamený, takže je to veľmi neprirodzené. Čo sa týka držania štetca v ruke, aj to je úplne odlišné a sú na to určité princípy.

Zatiaľ sme však kreslili iba základné pohyby štetcom a potom číslo 1,2 a 3, nakoľko sú to len základné ťahy štetcom. A aj keď mi to veľmi nešlo, bolo to naozaj niečo úžasné a nezvyčajné.

V každom prípade je to úžasný relax a veľmi sa mi to páči. Už teraz sa teším na deň, kedy si budem vedieť nakresliť čínsky znak tak, ako pravý Číňania :)

8 komentárov:

 1. Musela to byť skvelá skúsenosť. Tiež sa na to chcem dať :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Bolo to naozaj super :) a strašne sa teším kedy budem kresliť ďalšie :)

   Odstrániť
 2. Odpovede
  1. Bolo to úžasné :) také relaxačné a zároveň kreatívne

   Odstrániť
 3. Úplně obdivuji to jejich písmo a i tebe, že jsi se na to dala. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ono to vôbec nevyzerá jednoducho. A to som ani netušila, že ešte aj na hrúbke záleží, ja so svojimi ťarbavými rukami by som to asi nezvládla. Ale držím ti palce, už keď si sa dala na boj, tak bojuj a nevzdávaj :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem veľmi pekne. Je to naozaj úžasné a veľmi sa teším z každého čínskeho znaku :)

   Odstrániť