Začnime rok 2017 pozitívne

5:17:00 Katarína Sládečková 16 Comments

Máte radi kalendáre? A čo takto začať nový rok s trochou dávkou optimizmu v podobe nástenného motivačného kalendára.

Ak mám byť úprimná, u nás v doma sa nástenné kalendáre veľmi nevyužívajú, a to aj napriek tomu, že máme na stene nabitý klinec, kde by sa dal zavesiť. Je to najmä z toho dôvodu, že nás zatiaľ žiadny kalendár nezaujal alebo nás zaujal no našli sme ho príliš neskoro. Medzi moje najčastejšie je nájsť kalendár už v polke roka, ktorý ma naozaj zaujme. Jedným bol aj motivačný kalendár, ktorý som si však na pol roka už nechcela kupovať. Keď som sa však dozvedela, že sa motivačný kalendár bude vydávať aj v tomto roku, veľmi som sa potešila.

Napriek tomu, že ho nedokážem porovnať s predchádzajúcim rokom, som si istá že prívržencov pozitívneho myslenia určite osloví. Opäť obsahuje nespočetné množstvo krásnych slov ale aj pozitívnych afirmácií. 

Veľkou zaujímavosťou je to, že sa v kalendári objavuje malé prázdne miesto na fotku či obrázok. Ak sa pýtate, na čo je to vlastne dobré, odpoveď je jednoduchá. Ide totiž o tzv. pozitívnu nástenku, kedy by ste mali mať pred sebou niečo, po čom túžite. Nalepte si tam fotku vášho vytúženého domu, šťastných ľudí alebo nejakú dovolenku. Skrátka niečo, po čom naozaj túžite. A čo vám bude každý deň pripomínať vaše ciele. Na každý mesiac máte nový priestor, takže si môžete zvoliť po uskutočnení tohto sna iní, poprípade mať ten istí na celý rok. Čo takto si vďaka tomuto okienku vylepšiť svoju karmu alebo odstrániť zlozvyk? 

Každé ráno sa prebúdzajte s úsmevom na tvári. Cieľom tohto kalendára je úsmev a vďak. Preto na každej strane nájdete nespočetné množstvo nádherných myšlienok, ktoré vás majú nabudiť do nového dňa a dať mu šancu, aby sa stal tým najkrásnejším. 

Tou hlavnou a najdôležitejšou vecou je však samotný kalendár. Predsa už samotný názov hovorí, že ide o kalendár, a tak tu nájdete dni, mená ale aj štátne sviatky, ktoré vám budú pomáhať orientovať sa po celý rok. 

A ak ho chcete využiť naozaj naplno, predsavzajte si na každý mesiac niečo, čo sa stane vašim zvykom. Čo takto prestať s cigaretami? Mne sa podarilo vďaka predsavzatiu prestať konzumovať cukor. Na začiatku to bolo síce ťažké, no teraz je tomu už 2 mesiace, kedy cukor nejem. A tak si dajte aj vy nejaké predsavzatie, ktoré si budete odškrkávať každý deň, kedy ste ho vykonali. A samozrejme sa nezabudnite po celom mesiaci dodržiavania zvyku odmeniť niečím, čo vás poteší alebo čo vám bude pripomínať to, čo ste dokázali.

16 komentárov:

 1. Motivační kalendář je super nápad, mám ráda spíš v podobě diáře do kabelky. Na stole mám většinou hodně věcí tak si také vybírám mini kalendář, ale tenhle je aspoň pořádně vidět a myšlenky máš stále na očích :-)
  All my cosmetics

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som tento rok neodolala ani diáru ale ani prepracovanému kalendáru, avšak to najmä preto ze je určený pre všetkých, nie len pre mňa (ako diár)

   Odstrániť
 2. Ja by som ho asi nevyužila, ale viem si predstaviť akú radosť by spravil mame, možno jej ho aj na Vianoce pozriem :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite odporúčam :) veľmi sa mi páči, že na stránke vidíš aj podrobný popis čo všetko obsahuje kalendár a jednotlivé časti na čo sa využívajú

   Odstrániť
 3. Kalendáře nepoužívám, jsem spíše na diáře

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Z i can academy mám aj diár a aj ten je naozaj super :)

   Odstrániť
 4. Odpovede
  1. Aj ja mam rada motivačné veci, no v diy podobe som si ich ešte nerobila

   Odstrániť
 5. Já mám radši diáře nebo stolní kalendáře s motivem koček. :) Motivační kalendář bych však věnovala mým blízkým. :)

  Lifestyle and beauty

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. S motívom maciek som nemala ešte nič, mimo pohľadníc, no znie to zaujímavo

   Odstrániť
 6. Taky nástěnné kalendáře moc nemusím. A vlastně ani stolní. :D Ale motivace je potřeba. :))
  KattyLife
  Bali - den čtvrtý: Noční návštěvník

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. I can academy ponúka množstvo pozitívnych a motivačných veci od kalendáre cez diáre až po nálepky na stenu čo je podal mňa úplne super

   Odstrániť
 7. Tento kalendár vyzerá super a je naozaj úžasné začať deň motivačným a pozitívnym citátom. My ale už roky používame na stenu kalendáre, ktoré nám robí naša sestra s našimi fotkami počas roka. Možno by bolo super tam pridať nejaký ten citát ale nedá sa to, aspoň zatiaľ. I keď do kancelárie by sa mi hodilo niečo podobné :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. V takom prípade by mohlo byť super napríklad siahnuť po diary alebo nálepke na stenu

   Odstrániť
 8. Motivační kalendáře jsou skvělé, ale dávám přednost těm stolním. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Stolový by som neviem kam, mimo brigády, dala, nakoľko sa pri stole zdržujem iba keď píšem články. Mohlo by to byť však inšpirujúce vidieť niečo pozitívne aj pri blogovaní

   Odstrániť