Porovnávame laky na vlasy

Ahojte. Na mojom blogu čítate o lakoch na vlasy prakticky stále, no keďže ich využívam naozaj veľa, myslím si, že je to ideálny námet na to, aby som sa s vami podelila o svoje skúsenosti a najmä odporúčila či porovnala produkty, ktoré sú zdanlivo podobné no účinkami i tak odlišné. V tomto článku by som chcela porovnať 3 laky na vlasy so silnou fixáciou. Pre porovnávanie som si vybrala dva produkty Kallos (Pro-Tox Hair Spray a Blues Lac Hair Spray) a jeden Stapiz (3D keratin finishing).

Kallos Pro-Tox Hair Spray
Tento lak má objem 400ml a stojí 2,92€, čo znamená, že 100ml stojí 0,73€). Veľmi dobre sa s ním manipuluje a do ruky padne ako uliaty. Jeho design je biely, jednoduchý a fádny. 

Tento lak však dodáva vlasom silnú fixáciu, ktorá vydrží až 24 hodín. Osobne som s ním pri použití na bežné akcie nadmieru spokojná, avšak v prípade, že chcem, aby mi účes držal aj počas tréningu alebo na diskotéke, nastáva problém.

Účes sa pri potení pomaly začína rozpadávať, a tak si treba buď prelakovať vlasy (čo veľmi nepomáha) alebo skôr siahnuť po jednoduchších variantoch účesov ako je napríklad zapletaný cop, vrkoč alebo obyčajná úprava ofiny. Pri jednoduchších účesoch je však perfektný a jeho fixácia úplne stačí. Vlasy nelepí a taktiež nie je vidieť jeho samotné použitie.

Kallos Blues Lac Hair Spray
Tento lak má objem až 750ml a stojí 4,72€, čo znamená, že 100 ml vychádza na sumu 0,63€. Ako to už býva zvykom s väčším objemom sa i ťažšie manipuluje, napriek tomu že cena je podstatne výhodnejšia. Čo sa týka designu je celý zabalený do modrého obalu, čo vyzerá naozaj veľmi zaujímavo, atypicky a veľmi pekne. Písmo je biele no na laku sa nájdu aj žlté prvky. Táto farebná kombinácia je naozaj atraktívna.

Ide o extra silný lak na vlasy, ktorý vydrží niekoľko hodín. Čo sa týka používania je naozaj super, aj keď jeho fixácia taktiež nevydrží celú noc. Na druhej strane som si ho však obľúbila o čosi viac ako Pro-Tox, nakoľko nemá problém udržať aj komplikovanejšie účesy, no robí mu problém udržať objem napríklad pri tupírovaní vlasov po dlhú dobu.


Čo sa týka samotného účesu dodáva mu jemný lesk a zároveň vlasy nelepí. Je veľmi šetrný k vlasom a veľmi dobre sa rozčesáva. Treba však dbať na vzdialenosť 30cm pri nastriekaní, inak je viditeľný vo vlasoch. 
Moja super kamoška

Stapiz Flow 3D Keratin Finishing Extra Strong Sprey

Tento lak má taktiež objem až 750ml a stojí 4,78€, čo znamená, že 100ml vychádza na necelých 0,64€. Ako to je aj pri predchádzajúcom spreji, nakoľko ide o väčšie balenie, drží sa ťažie v ruhe a horšie sa s ním manipuluje. Samotný design je čierny, no osobne sa mi veľmi páči. Vyzerá naozaj profesionálne a jeho žlté písmo navodzuje pocit luxusu. 

V tomto prípade ide o profesionálny sprej pre extra silnú fixáciu. Musím povedať, že sa mi z týchto troch produktov osvedčil najviac, nakoľko vlasy dokáže udržať najlepšie aj počas diskotéky. Musím však skonštatovať, že sa mi zatiaľ na diskotéku najviac osvedčil Nivea Mega Strong. Tento však taktiež nie je zlý a čo sa týka ceny je oveľa prijateľnejší. Vlasy sa mi po ňom nelepia a veľmi dobre sa rozčesáva, čo je u mňa naozaj veľké plus. Účes vydrží naozaj veľmi dlho a pokým by som nešla spať, vydržal by aj nasledujúci deň. 

Čo sa týka lakov, napriek tomu že Pro-Tox sa drží najlepšie v ruke, osobne u mňa vyhral čo sa týka po vizuálnej ale aj funkčnej stránke Stapiz. 

Menovky: ,