Power Banka

8:04:00 Katarína Sládečková 10 Comments

Čawte, čawte :) Určite poznáte ten pocit, keď sa vám pomaličky ale iste vybíja telefón a vy si bez neho neviete predstaviť existenciu. Ok,... trocha preháňam, no ak v ňom máte zapísaný rozvrh, poznámky, všetko čo potrebujete ešte spraviť a samozrejme ho používate aj ako vaše osobné hodinky, ktoré dokážu fotiť ešte aj nádherné zábery, nie je to dvakrát príjemné. Nie ešte ak sa ponáhľate na nejakú schôdzku a odrazu sa vám vybije telefón a GPS je fuč. Čo v tedy robiť? Existuje jeden malý-veľký pomocník, ktorý vám dokáže v tomto prípade pomôcť. Tento neoddeliteľný pomocník dnešnej doby sa volá Power Banka. Ja osobne som siahla po Proda Lovely 10 000MaH.

Vlastnosti a parametre

Osobné hodnotenie
Veľkou výhodou tejto Power Banky je najmä to, že je ju možné pripojiť prakticky k akémukoľvek telefónu. Určite ste si všimli, že tieto novšie verzie telefónov majú už jednu a tú istú koncovku na nabíjanie, a to bez ohľadu či ide o HTC, Samsung, Sony alebo inú značku. Ja mám Sony Xperia Z5 premium, ktorý si cez túto power banku nabíjam. Taktiež je vhodné aj na dobíjanie tabletov, avšak nakoľko nie som držiteľka tabletu, túto časť som netestovala.

Nakoľko je druhá strana kábla na USB, banka sa dá nabíjať tak v počítači ako aj prostredníctvom elektriny. Netreba však hovoriť, že ak nabíjate power banku cez zástrčku, ide to oveľa rýchlejšie. Zároveň obsahuje indikátor, ktorý na banke ukazuje, či je banka nabitá a či je v nej dostatočné množstvo sily, aby dobíjala.

Nakoľko má Lovely až 10 000MaH, dokáže nabiť aj môj veľmi náročný telefón úplne doplna. A to aj vtedy, keď ho nabíjam a zároveň na ňom pracujem poprípade sa hrám. Takže, dá sa povedať, že nie len dobíja môj telefón ale aj nabije. Ak sa pýtate, koľko táto batéria vydrží, ja si ho zvyknem nabíjať tak, že na ňom zároveň aj pracujem a vydrží mi cca 1,5 nabitia. Takže usudzujem, že by mi bez práce vydržala 2-2,5 nabitia, čo je naozaj veľmi slušný výkon, na to aký silný a výkonný telefón mám, čo znamená že aj veľmi veľa baterky vybíja.  

Power Banku od Prody je možné zakúpiť v rôznych farbách, konkrétne v tyrkysovej, ružovej a potom neutrálnejších farbách ako je biela a čierna. Ja mám doma čiernu Power Banku, ktorú si neviem vynachváliť. Jej veľkosť je vhodná akurát do ruky, takže sa s ňou pohodlne manipuluje a dokonca sa zmestí aj do vrecka. 

V neposlednom rade nesmiem zabudnúť na LED svetlo, ktoré je taktiež obsahom tejto power banky. A ak si myslíte, že ho nikdy nevyužijete, opak je pravdou. Ja som ho už mala možnosť využiť, keď som išla v noci z vlaku a nejak zabudli rozsvietiť. Teda, aspoň som si týmto malinkým svetlom mohla posvietiť na cestu, poprípade som ho využila keď som v noci písala článok a potrebovala som si niečo prečítať z papiera, ktorý som mala vedľa. Na takéto miniúkony je úplne ako stvorená.

10 komentárov:

 1. Vypadá suprove, taky bych si ji chtěla poritidit ale uvidíme jak to vse bude.. super článek. .
  www.bigredevil.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem veľmi pekne. Priznám sa, že ja som sa na kúpu chystala už dávno, no teraz, keď sa konečne dostala power banka ku mne, tak som nadšená a možno aj ľutujem, že som si ju nekúpila už dávnejšie

   Odstrániť
 2. Skvelý typ na darček pre môjho frajera :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Odporúčam. Určite bude nadšený + ani nie je nejak drahá, na to že má až 10 000MaH

   Odstrániť
 3. Môj mobil je vybitý skoro neustále. Ráno ho dobijem a k večeru už len sotva drží. No to bude asi tým surfovaním, mojim, večným. Toto vyzerá fakt zaujímavo...:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Osobne aj ja veľmi často surfujem, takže sa mi telefón enormne vybíja. Horšie to však je, keď som od 7 do 19:00 v škole a zrazu mi vypadne mobil, takže neviem koľko je hodín, neviem či stíham autobus a podobne. A potom musím obťažovať okoloidúcich s časom. To je však už minulosťou

   Odstrániť
 4. Power banka je u mě neustále k dispozici. Ne proto že by mi telefon vydržel málo. Spís proto "kdyby náhodou" a když někam jedu na delší dobu, abyvh se nemusela bát že telefon nevydrží. Podle mě hodně supr věc :)

  MagicBeautyLife

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To poznám. Aj ja ju mám neustále v kabelke "keby náhodou" a musím povedať, že je to dobré ísť niekam na istotu. Vedieť, že sa mi telefón môže vybiť no ja už som nachystaná :)

   Odstrániť
 5. toto je skvelá vec, tiež plánujem kúpiť :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite odporúčam. Táto 10 000MaH má veľmi dobrú cenu. Priznám sa, že som v minulosti mala 3000MaH no tá mi absolútne nestačila. Táto mi stíha dobíjať telefón aj keď mám zapnutý internet, počúvam pri tom pesničky a ešte sa aj hrám internetové hry či surfujem. Takže super

   Odstrániť