Rastlinný zubný gél

5:47:00 Katarína Sládečková 11 Comments

Konečne sa po dlhej dobe dostávam k zubom a to rovno s mojou veľmi obľúbenou značkou Weledou. Tentokrát vám prinášam recenziu na rastlinný gél ktorý má hojivé, protizápalové a sťahujúce účinky. Gél udržuje sliznicu ústnej dutiny v prirodzenej rovnováhe.

Osobné hodnotenie
Musím sa priznať, že som doposiať ani nevedela, že niečo také ako zubný gél existuje. Je to taký malý paradox, pretože milujem kvalitu pri čistení zubov, no zubný gél sa mi nejak vyhýbal. Keď som však natrafila na tento Weleda produkt a začala som ho používať, zostala som príjemne prekvapená.

Tento zubný gél sa používa rovnako ako obyčajná zubná pasta. 2cm vrstvu nanesieme na zubnú kefku a dôkladne si umyjeme zuby.

Gél zanecháva sviežu chuť v ústach a preto ho naozaj veľmi rada používam. Navyše, všimla som si, že je veľmi účinný aj proti aromatickejším jedlám ako napr cibuľa, čo je pre mňa veľmi dobrým prínosom. Jemná rastlinná vôňa je celkom zaujímavá a mňa naozaj oslovila. 

Podstatnejšie sú pre mňa ale samotné výsledky. Túto pastu som síce už celú minula, no plánujem si kúpiť ďalší kus. Vďaka nej sú moje zuby oveľa zdravšie a predovšetkým už nie sú tak náchylné na príliš studené či teplé nápoje, čo ma veľmi teší. Povedala by som, že mi zatiaľ zaúčinkovala najlepšie zo všetkých pást, a to som ich používala už naozaj veľa. Taktiež som si všimla, že mi priaznivo zaúčinkoval aj pri krvácaní zubov. Niekedy (nie stále ale občas) mi totiž tiekla krv z ďasien, no po týždni používania som žiadnu krv už neevidovala. 

11 komentárov:

 1. Nevedela som, že táto značka robí aj produkty na zuby :O

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Priznám sa, že ani ja, no som rada že som na tento zubný gél natrafila

   Odstrániť
 2. Ani som netušila, že existuje niečo ako gél na zuby. Neznie to zle :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Osobne som už gél na zuby používala od inej značky a celkom som bola spokojná. Tento zubný gél je ale TOP

   Odstrániť
 3. Wow, tenhle vidím poprvé (a doufám, že ne naposledy!) a dost mě zaujal. Možná by stál za vyzkoušení, protože málokterá je příjemná a ještě dostatečně dobře účinkuje... díky za tip! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite odporúčam. Ide o prírodnú kozmetiku, ktorá sa mi osvedčila :)

   Odstrániť
 4. Gel na zuby má i značka Elmex. Vím to, protože je to jediná značka, která mým zubům vyhovuje. Ale jsem ráda, že ti tento gel tak pomohl a jsi s ním spokojená. Weleda je super značka. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. O tom, že gél na zuby má i Elmex som vôbec nevedela.

   Odstrániť
 5. ďalšia parádna vec z weledy a ja stále nič od nich nemám :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. V takom prípade je čas napraviť to :) Možno pod Vianočný stromček :)

   Odstrániť
 6. Jako milovnice česneku ráda slyším, že dokáže přebít i aromatická jídla :D A jestli snižuje i citlivost zubů, tak si jí budu muset pořídit, protože to já potřebuju jako sůl :)

  MŮJ BIO SVĚT

  OdpovedaťOdstrániť