Plať za obsah, nie za značku

Ahojte :) Ako sa dnes máte? Verím že dobre, pretože ja doslova vynikajúco. Pred približne dvoma týždňami sa mi pri dverách objavila poštárka s balíčkom, na ktorý som sa už nevedela dočkať. V tomto balíčku sa skrýval jeden úžasný parfém s feromónmi a jedna mini vzorka. Na výber som mala z množstva zaujímavých vôní s ešte zaujímavejšími názvami. A ak mám byť úprimná, mala som čo robiť, aby som si vedela vybrať. Popravde, nevedela som sa rozhodnúť najmä medzi dvoma parfémamy a to najmä medzi romantickou 23-kou a jemnou 81-kou. 

Hlavnou výhodou týchto parfémov je ich veľmi lacná cena svetoznámych značiek a úžasná vôňa. Práve preto sa aj samotná stránka volá parfumylacno.sk .Asi vás však zarazil samotný názov parfému, ktorý je označený číslom. Prečo je to teda tak? Medzi hlavné dôvody patrí ich jednoduchý flakón, ktorý je rovnaký takmer pri všetkých parfumoch. Teda, nejde o nejaký závratný design, ako sme u parfumoch zvyknutý, no v jednoduchosti sa skrýva krása. A v tomto prípade doslova. Toto je prvá časť, ktorú si treba uvedomiť. Tvorcovia týchto parfumov za jednoduchosťou odstránili zbytočné náklady. Veď predsa, samotný flakón nám aj tak skôr či neskôr skončí v koši, a tak prečo za takéto malichernosti míňať peniaze. A teraz sa konečne dostávame k samotnému názvu. Koľkokrát vás oslovila nejaká krásna vôňa svetoznámej značky, no nemohli ste si ju dovoliť, nakoľko samotná cena značky bola tak vysoká, že ste na ňu jednoducho nemali? Toto sa pri FM parfumoch nestane, nakoľko neplatíte za značku či meno, ale za samotný obsah.

Teraz však poďme k samotnej vôni, mojej vytúženej 23-ke. Ak by vás však zaujímal oficiálny názov tohto parfému, podľa zloženia je totožný s CACHAREL - AMOR AMOR. Ak by vás zaujímalo, 50ml balenie originálneho parfumu stojí okolo 31€, pričom FM cena je len 17,20€, z čoho vyplýva, že som práve ušetrila neuveriteľných 12,20€, čo je takmer 40% z ceny. 

Samotné zloženie parfumu je:
Hlava bergamot, čierne ríbezle, grapefruit, pomaranč, listy kasie, mandarínka
Srdce konvalinka, ruža, marhuľa, jazmín, ľalia 
Základ cédrové drevo, pižmo, ambra, vanilka, fazuľa tonka

Teda, ak by ste si pozreli zloženie originálnej vône CACHAREL - AMOR AMOR, zistili by ste, že je na 99% totožné. A to zvyšné percento? Je upravené tak, aby ste si ten rozdiel nevšimli. 

Ako ste si už určite na mojej stránke všimli, moje najobľúbenejšie vône sú jemné, romantické a také kvetinové až ovocné, niekedy s trochou citrusov. A tak tomu je aj teraz. Chutné a šťavnatá čierna ríbezľa moje obľúbené citrusové plody ako mandarinka, pomaranč či grapefruit. Srdce zložené zo zmyselných a nežných kvetov v kombinácií so šťavnatou marhuľou a napokon základ doplnený jemnou vôňou vanilky. Nakoľko som si však zvolila verziu s feromónmi, nemôžem zabudnúť ani na ne. Ako zvyknem hovoriť, keď ohúriť, tak poriadne. A preto som si zvolila túto kombináciu s feromónmi, ktorá by mala privábiť mužov. 

Vôňa je veľmi jemná, sladkastá a romantická, čo je ideálna voľba presne pre mňa. Musím teda povedať, že som sa 100% do svojho vkusu trafila a parfum ma doslova očaril. Samotná vôňa a cena však nebola jediným plusom. Na moje prekvapenie je jej výdrž naozaj obzvlášť dlhá. Parfum som prvýkrát použila na plese, o ktorom ste si mohli prečítať na mojom blogu. Dá sa preto povedať, že som ho použila viac-menej ja večer, no nepoužila som ho veľa, a tak som si ho vložila i do kabelky. Na moje prekvapenie samotné dva streky stačili na celý deň - na celý pes, a ešte večer, keď som išla zaspávať, som ho zo seba cítila. A teraz ruku na srdce. Ktorý dezodorant alebo toaletná voda by vydržala takto dlho? Myslím si, že celý pretancovaný večer ani jedna. 

Musím teda skonštatovať, že som maximálne spokojná. A ak sa pýtate, čo hovoril môj tanečný partner na feromóny, odpoveď je neviem. Nevidím mu do hlavy a necítim to, čo on. No rozhodne musím povedať, že bol z vône nadšený, čo na ňom aj bolo vidieť. 

Menovky: ,