Obal na mobil

Kto by nemiloval púzdra na telefón? Nie len že sú funkčné, ešte sú aj pekné a telefón nádherne oživia. V dnešnej dobe sa dokonca dá povedať, že nepozeráme ani tak na vzhľad respektíve farbu telefónu, pretože okamžite počítame s tým, že si kúpime kryt. To znamená, že samotnú farbu mobilu ani nebudeme vidieť. 

Čo sa týka puzdier a slovenských eshopov, už dlhšie som mala problém na slovenskom e-shope nájsť puzdro pre môj telefón. Pred rokom bolo mojim milovaným HTC Desire 610, na ktorý som nedokázala nájsť puzdro. Takže som dlhodobo bola bez puzdra, a to až tak dlho, dokým sa mi obrazovku neporadilo rozbiť. Trvalo mi to necelé dva roky. Mojim terajším spoločníkom na každý deň je Sony Xperia Z5 premium, ktorý však nie je, čo sa týka krytov, o nič zhovievavejší. Práve naopak. Nakoľko ide o naozaj odolný telefón (prachuvzdorný, vodeodolný, nárazuvzdorný) a zároveň ide o naozaj drahý tip telefónu, väčšina firiem či eshopov na neho neponúka kryt. Dokonca v samotnej T-mobile predajni mi nevedeli poskytnúť kryt naň. 

Som si však istá, že to nie sú jediné tipy telefónov, ku ktorým je ťažké nájsť na Slovenskom trhu nejaké to puzdro. Na tieto telefóny som však napokon našla púzdra, a to i na slovenskom respektíve českom trhu. Mojim záchrancom sa stal coolcase.cz. Na tejto stránke máte možnosť nájsť dostupné i nedostupné. Nekonečne veľa krytov pre rôzne značky i modely. Dokonca nie len, že majú pre väčšinu typov telefónov kryt, ešte aj ich pre daný model ponúkajú niekoľko.

Ako som už spomínala, môj telefón je prachuvzdorný, nárazuvzdorný a ešte aj vodeodolný, takže sa niet čo diviť, že sa pre daný model nedá na tejto stránke kúpiť tzv. odolný obal, ktorý obopína celý telefón tak, aby lepšie bránil pred nárazmi. Flip a silikónových puzdier však bolo niekoľko. A ako hlavným zástancom silikónových puzdier (veľmi sa mi páčia tie obrázky a design týchto krytov) som sa rozhodla pre túto voľbu. 

Silikónové púzdra má nie len cool motív, no zároveň sa dá veľmi ľahko a jednoducho nasadiť. Aj pri tomto púzdre ide o lepšiu ochranu telefónu ako keby bol bez krytu. Tieto kryty sú však lepšie aj ako polykarbonátové púzdra, nakoľko ľahko obopína celý telefón a zľahka vystupuje aj nad jeho samotnú úroveň. 

Musím sa priznať, že som sa vôbec nevedela rozhodnúť, ktorý kryt si vyberiem. Viac ako 16 strán krytov, pričom každý kryt je iný. Nájdete tu tak zvieratá, ako aj abstraktné motívy či vašich milovaných hercov a spevákov. Už v úvode som vedela, že hľadám vlka. Po prejdení celej stránky som však skončila pri výbere troch krytov, pričom som nevedela, po ktorom z daných krytov siahnem. 

Ako prvé ma zaujal už spomínaný vlk vijúci na mesiac. Išlo síce len o kreslený obrázok (k dispozícií boli aj reálne fotky vlkov, tie sa mi však nepáčili tak veľmi ako tento), mňa však oslovila tá farebná škála a jednoduchosť. Príroda, vyjúci vlk a ako pozadie polárna žiara. Skrátka niečo nádherné.

Druhým krásavcom bol tiger, ktorý vyplazoval jazyk. Milujem mačkovité šelmy a táto fotka, kde vyplazuje jazyk bola jednoducho nádherná. Nevinný maznáčik, ktorého by som najradšej celé dni objímala. 

A ako posledným favoritom sa stal symbol Jin Jang. Opäť ide o symbol, ktorý mám veľmi rada a pocit celku alebo toho, že sa dve veci navzájom dopĺňajú a vo všetkom zlom sa nájde aj niečo dobré je pre mňa úžasný. Celý tento design bol oživený pestrofarebnými farbami, ktoré pripomínajú vesmír. 

Pre čo som sa napokon rozhodla? To ste si určite všimli na samotných fotkách :)

Osobne som s nákupom ako aj výberom maximálne spokojná. Ako som už spomínala, samotný motív je famózny, a kryt vyzerá v skutočnosti taktiež perfektne. Telefón mi do krytu perfektne sadol a čo viac, dokonale ho obopína. A teraz si môžem v pokoji užívať môj krásny telefón s ešte krajším púzdrom. 

Menovky: