Ako na správny marketing?

Na trhu je v súčasnosti množstvo metód ako sa zviditeľniť. Premýšľali ste však už niekedy nad tým, do akého marketingu sa naozaj oplatí investovať?

PPC reklama
PPC reklama je systém, ktorý zverejňuje reklamné odkazy vo výsledkoch vyhľadávačov. Typickým príkladom je napríklad Google, avšak nájdete ho aj na iných portáloch, ktoré s PPC kampaňou pracujú. Pri tejto reklame však neplatíte za zobrazenie odkazu či časové obdobie, počas ktorého sa tento odkaz bude zobrazovať. Budete platiť iba za reálne prekliky. Medzi hlavný výhody tejto PPC kampane patrí oslovenie veľkého počtu zákazníkov, platenie iba za reálnu výkonnosť kampane, vhodne cielený zákazníci.

Blogeri / Testeri
V zahraničí je tento spôsob reklamy veľmi populárny. Na Slovensko sa však dostáva iba pomaly. Ide o platenie blogerom poprípade testerom za to, že vyskúšajú váš produkt a napíšu o ňom vlastné zhodnotenie a skúsenosti s ním. Tento spôsob je v porovnaní s inými veľmi výhodný a oveľa lacnejší ako to na prvý pohľad vyzerá. V prípade blogerov bude recenzia na tento produkt bude trvalo uverejnená na originálnom a osobnom blogu s určitým počtom fanúšikov a čitateľmi. Bude zdieľaný na sociálnych sieťach, kvalitne zhodnotený produkt/služba a zároveň vám poskytne originálny text. A v prípade, že tieto recenzie budete zdieľať aj na vašich sociálnych sieťach, dosah bude naozaj široký.

Ak sa rozhodnete pre tento spôsob, vyberajte pozorne. Ak chcete kvalitný text, vyskúšajte si prečítať niekoľko blogových článkov potenciálneho pisateľa, poprípade si zvoľte tých najlepších z najlepších. Blogerroka.sk ponúka prehľad TOP (v roku 2016 – 7 a v roku 2017 – 10) blogerov v rôznych kategóriach.

Skúsení copywriteri

Ak hľadáte kvalitný text pre vašu stránku, zamestnajte externého copywritera či redaktora, ktorý vám tieto články napíše. V tomto prípade však hľaďte najmä na jeho skúsenosti či štýl písania. Cena by nemala byť na prvom mieste. Aj pri tomto spôsobe platí, čím nižšia cena, tým horší copywriter . Poprípade dobrý copywirter s málo skúsenosťami. Obvyklá cena za NMS (1800 znakov) je 15-20€, avšak ak ide o naozaj kvalitného copywritera s množstvom skúseností, cena môže byť aj vyššia. Cena je vyššia aj pri kontroverzných textoch.

Menovky: