Zinkový korektor

Trpí vaša pleť neustálym akné a inými vyrážkami? Na trh sa konečne dostal zinkový korektor, ktorý naozaj pomáha. A tak som sa rozhodla, že vám ho troška priblížim aj pomocou mojej recenzie a môjho hodnotenia. 

Zinkový korektor sa skladá zo 4 hlavných aktívnych látok, a to mandľového oleja (ošetruje pokožku, má protizápalové účinky), zeleného ílu (čistí a detoxikuje pleť), konopného oleja (obmedzuje tvorbu vrások, pomáha liečiť akné, psoriázu, ekzém,..) a napokon jojobového oleja (obsahuje B, E vitamín, minerály, ošetruje, vyhladzuje, čistí). A samozrejme, nesmjem zabudnúť na zinok, ktorý je hlavnou zložkou tohto produktu. Zinok má antibakteriálne a antymikotické vlastnosti, vďaka ktorým zabraňuje rastu baktérií na koži. Silu týchto aktívnych látok umocňujú ďalšie éterické oleje prospešné pre problematickú pleť ako levanduľa, čajovník či palmová ruža. 

Zinkový korektor je vo vysúvateľnej tube, a tak sa dá povedať, že sa dá veľmi ľahko a rýchlo aplikovať, ja by som však možno ocenila troška menší polomer, podobne ako je u balzamov. Ak však človek trpí naozaj veľkým množstvom akné, potom je tento väčší aplikátor určite veľkou výhodou, pri ktorej ušetrí aspoň troška času.

Zinkový korektor je ako stvorený na preliečenie ľahšej formy akné, štípancov od hmyzu alebo aj ako ochrana pred slnkom. Ja osobne som ho zatiaľ použila na preliečenie pokožky od akné a štípanec od hmyzu. Akné sa mi vyskytne na tvári síce iba z času na čas, no nie sme veľmi dobrý kamaráti, a tak sa ho snažím čo najrýchlejšie zbaviť. Vyskúšala som už rôzne produkty, no v prípade, že nechcem použiť make-up, zelená krycia tyčinka je pre mňa skôr výsmechom. A tento produkt, aj keď vyrážky neprekryje, dokáže liečiť pokožku aj bez toho, aby som si musela naniesť tónovací krém, make-up, púder alebo čokoľvek iné.

Čo sa týka hmyzu, ani sama neviem prečo, no na chate sa nám nejak udomácnil komár. Teda, aspoň mám taký dojem, keďže som mala štípanec. A ani neviem ako je možné, že už teraz sa vyskytuje. A možno to nebol štípanec, len alergická reakcia,.. Podstata je však tá, že mi štípanec veľmi rýchlo zmizol. 

Čo považujem za nevýhodu je samotný fakt, že nedokáže prekryť akné. To však bolo písané aj v popise, a tak som na druhej strane rada, že o tom dáva tento eshop vedieť ešte predtým ako sa človek rozhodne zakúpiť si daný produkt. 

K nákupu týchto vecí som ešte dostala vzorku šumivej bomby, nakoľko však nemáme vaňu, určite sa s nej poteší moja kamarátka. 

Menovky: ,