Bambucké maslo pre našich miláčikov

Určite ste už počuli o tom, aké je bambucké maslo prospešné, že je tak povediac multifunkčné a koľko výhod nám prináša. Vedeli ste však, že je úžasné aj pre našich štvornohých miláčikov?

Bambucké maslo má vo všeobecnosti funkciu zjemniť a chrániť pokožku. Pred nejakým tým rokom sme mali s našou štvornohou kráskou - Sarou problém, že sa jej trhali packy, praskali a stále ich mala zakrvavené. Patrí totiž k psom, ktorý by za loptičku položili aj vlastný život, a tak sa jej mnohokrát stane, že hoc prednými packami už zabrzdí, zadné jej ešte stále bežia. Z čoho následkom sú potom krvavé alebo odreté packy. Pri ňufáčiku je to podobné. Pri hrabaní si pes mnohokrát poškriabe ten jeho malý čierny noštek.

Keď som sa však cca pred dokom dočítala, že je v takýchto prípadoch perfektné používať bambucké maslo, ktoré je treba rozotrieť po ňufáku alebo psích vankúšikoch, vďaka čomu budú odolnejšie a samozrejme aj jemnejšie, neváhala som ani chvíľku. Bambucké maslo totiž nie je až tak drahé, aby sme to nevyskúšali.

Pri psíkovi je však výber vhodného bambuckého masla ešte dôležitejší ako pri nás. Preto treba hľadať také, ktoré je vhodné používať aj v potravinárstve, nakoľko psík tomu veľmi nechápe a zaručene si z neho trocha aj lízne. 

Čo sa týka nášho psíka, zo začiatku s tým bol trocha problém, no teraz nám sama ukazuje, že si chce natrieť nožičky. Najmä cez zimu, kedy je posolená zem sme ju naučili, že vždy keď príde z vonka jej natrieme nožičky. A tak je to pre ňu už taký malý rituál, ktorý vyžaduje, aby sme dodržiavali. A čo sa týka ňufáčika, s ním už nemá absolútne žiadny problém.

Odkedy však bambucké maslá používame na jej nožičky, má ich oveľa krajšie, hebkejšie a predovšetkým jej už až tak nepraskajú. Predtým sme za mesiac boli aj 2krát u zverolekára. Teraz tam síce občas ešte musíme zavítať, no zväčša nie z tohto dôvodu, ale už len skôr na tie preventívne prehliadky a tak. 

A ako hodnotí toto bambucké maslo naša Sarah? Určite pozitívne, vždy nám ukáže, že už jej máme natrieť packy, a ak jej ich nechceme natrieť, tak začne kňučať a plakať pri sedačke, kde jej ich zvykneme natierať. A keď jej ich konečne začneme natierať, jej oči sa úplne rozžiaria. Samozrejme, trocha si z neho aj zlízne, no pointa je tá, že nakoľko jej ich rozotrieme po packe, časť z toho sa určite stihne vsiaknuť do vankúšika, a tak to má aj nejaký účinok. Teda mimo toho, že Sarinka považuje bambucké maslo aj ako zákusok. 

Menovky: ,