Zázrak sebalásky

Čo si hovoríte keď sa ráno pozriete do zrkadla? Predpokladám, že zrejme nič pekné, inak by ste túto knihu nečítali. Chceli by ste zažiť pocit, kedy sa pozriete do zrkadla a poviete si, že ste krásna aj keď budete strapatá a bez make-upu?

http://www.priroda.sk/kniha/zazrak-sebalasky-1040


Môže rozdávať ten, čo nič nemá? Samozrejme že nemôže. Práve toto rieši autorka. Ak niekto nedokáže rozdávať nič, keďže nič nemá, ako môže milovať niekto, ak sám seba nemiluje? Je to to isté, len z trocha iného uhla. Odpoveď znie, nemôže.

"Krok k vlastnému srdcu je krokom k milovaniu."

Keď človek miluje, okamžite má úplne iný pohľad na svet. Netrpí depresiami, netrápi sa nad každou maličkosťou a život? Ten už pre neho nie je len veľká kopa smoly. Odrazu sa človek dokáže usmievať. Dokáže sa na všetko pozerať s nadhľadom a hlavne, svet sa mu zdá byť krajší. Človek nie je taký nervózny, sklamaný, frustrovaný, negatívny, podráždený či depresívny. Človek je veselý, usmievavý, pozitívny, nadšený s množstvom elánu a humoru.


Celá knižka je rozdelená na niekoľko kapitol a podkapitol. Je vhodná pre pokročilých i začiatočníkov v láske k sebe samému, nakoľko prvá časť knihy opisuje začiatky a druhá? K nej sa určite oplatí dostať.


Ak nemilujeme seba, nedokážeme milovať druhých. Možno si hovoríte: ak by som sa nemiloval, zrejme by som si ubližoval. Neubližujem si. Asi sa mám rád,  nemá zmysel túto knihu čítať. Žiaľ, nie je to až také jednoduché. Človek je už od malička ovplyvňovaný druhými. Častokrát sa stávame terčom šikanovania a čo sa týka šikanistov, tí si takýmto spôsobom dokazovali že sú niekým. Ich sebaláska je na tom horšie ako sa na prvý pohľad zdá. Ak sa má človek skutočne rád, nič si nepotrebuje dokazovať. Má sa rád taký aký je. Keď sa nám niečo nedarí, práve my sme tými, čo sa za to trestáme. Nie okolie, ale my. Keď sa pozrieme do zrkadla, kritizujeme sa. Nie sme dosť chudý, pekný,.... V skutočnosti je krása relevantná. Každému sa páči niečo iné, skutočná krása neexistuje. Táto kniha mi dala množstvo typov a rád ako sa mať opäť rád. Ako nájsť zázrak sebalásky. Aj keď to nie je ľahké, je to naozaj dôležité. Vlastne, čo je ľahké? Ako sa hovorí "nič krásne nie je zadarmo". A sebaláska je krásna. Otvára nám oči a dovolí nám pozerať sa na svet bez čiernych okuliarov.


"Kto chce robiť isté kroky, musí ich robiť pomaly."Kniha je písaná jednoduchým štýlom, takže ju dokážu čítať i mladší. Autorka mi poskytla množstvo rád, typov a návodov ako obnoviť sebalásku a tým sa stať šťastnejším. Aj keď knižku čítam iba zopár dní, moja sebaláska sa začína obnovovať. Začínam sa na seba v zrkadle usmievať a nepozerám na seba s hrôzou. Určite zvyšuje sebavedomie i odvahu.

Menovky: ,