Tajomstvo vzťahov

Od Miguel-a Ruiz-a som už čítala Štvrtú dohodu, ktorá ma nesmierne oslovila. Hoc to nie je to najjednoduchšie ale ani to najťažšie čítanie, rozhodne to bola vynikajúca kniha.


Práve preto som sa rozhodla od tohto autora zakúpiť si ďalšiu knihu, konkrétne Tajomstvo vzťahov (Majstrovstvo lásky)


Vzhľad
Táto kniha má veľmi zaujímavý a lákavý vzhľad.
Tento vzhľad je rovnaký, alebo veľmi podobný ako kniha „4 dohoda“, taktiež od tohto autora.

Obsah knihy
Autor v knihe prináša hlboké poznanie majstrovstva harmonických vzťahov. Hovorí o návykoch myslenia a konania vkladaných do spoločenských pravidiel. O Strachu z odmietania, nepochopenia, neúcty. Vysvetľuje ako vzniká emocionálna bolesť, ako rozoznať lásku i sebectvo. Vedie nás k tomu, aby sme sa pozreli do vlastného vnútra a vyriešili problémy, čo sa týka lásky. redkladá východiská, nový spôsob myslenia. Mnohí sa už o túto zmenu v živote pokúšajú. Ale keď nevidia úspech hneď, tak sa vracajú do svojich nefunkčných koľají. "Cvičenie robí Majstra!"

Osobná skúsenosť
Nakoľko som knihu Štvrtá dohoda už čítala a napriek tomu, že nebola moja, veľmi ma oslovila, rozhodla som sa zakúpiť si ďalšiu knihu od tohto autora, momentálne ale z oblasti, v ktorej to najviac potrebujem. Láska.

Tak, ako bola Štvrtá dohoda perfektná, tak ma oslovila aj táto kniha. Bolo to naozaj veľmi príjemné, i keď čiastočne i zložité čítanie.

Muigel Ruiz je naozaj veľmi dobrý spisovateľ. Naučil ma, že na vzťahy i problémy treba dvoch. Práve preto tú svoju polovicu dôkladne chránim a snažím sa do tejto polovice vzťahu vkladať to najlepšie, čo dokážem. Samozrejme, niekedy aj mne „rupnú nervy“, no v každom prípade som si svojich činov vedomá a preto už nemám problém ospravedlniť sa, ak som ten problém spôsobila ja, či už priamo alebo nepriamo.

Veľmi sa mi páči aj to, že v tejto knihe nám dáva návod, ako sa stať slobodnými a hovorí, že nemôžeme žiadneho človeka brať „materialisticky“, pretože láska je nezištná a nie privlastňovacia. A samozrejme, láska je základ života.

Hodnotenie
Táto kniha ma naozaj veľmi oslovila. Veľmi sa mi páčila a preto jej dávam 10/10 bodov. Keby sa dalo dať i 11/10 bodov, tak by som jej bez váhanie tieto body určite dala.Týmto by som sa veľmi pekne chcela poďakovať kníhkupectvu preskoly.sk, ktoré mi túto knihu poskytlo na testovanie. V prípade, že Vás táto kniha oslovila, nájdete ju TU.

Menovky: , ,