Stretnutie s Weledou

Čaute baby J V úvode by som sa vám chcela ospravedlniť za 2 dňovú odmlku, no tento článok to určite napraví. V sobotu som bola na blogerskom stretnutí s kozmetikou Weleda, ktoré sa konalo v Bratislave. Napriek tomu, že som si kvôli tomu musela preložiť smenu (nakoľko brigádujem), stálo to za to a bolo to naozaj perfektné.
Spoznala som sa s veľmi zaujímavými osôbkami, no najviac som si sadla s Kejmy, ktorá pôsobí veľmi milo a priateľsky a nakoľko sedela tesne vedľa mňa, určite sme si mali o čom porozprávať J

Weleda nás veľmi milo prekvapila naozaj príjemným prostredím (i keď som miesto stretnutia nejak nevedela nájsť, no našťastie som sa s pomocou GPS a milých okoloidúcich na miesto dostala). Zastupitelia Weledy nás hneď v úvode potešili milým prekvapením v podobe vzoriek. A samozrejme, perfektne sa o nás postarali aj čo sa týka občerstvenia.


Prednáška bola taktiež veľmi zaujímavá. Určite poznáte každý ten študentský život (najmä vysokoškolský), kedy človek sedí na hodine a modlí sa, kedy sa prednáška skončí. Weleda na mňa pôsobila presne na opak. Napriek tomu, že mala prednáška asi 4 hodiny, pokojne by som ju počúvala i dlhšie. Bola veľmi zaujímavá, prednášateľ bol pútavý a čo sa mi veľmi páčilo, nemal problém nám odpovedať na otázky, týkajúce sa ich značky, produktov alebo konkrétne tovarov, ktoré by nám odporúčali k určitému problému (napr. vypadávanie vlasov, nedostatok železa,...).


Pri prednáške som sa dozvedela rozdiely, medzi prírodnou kozmetikou, komerčnou kozmetikou a BIO kozmetikou. Veľmi ma prekvapilo, že za prírodnú kozmetiku je považovaná všetka kozmetika, ktorá obsahuje aspoň jednu prírodnú zložku. Ak mám byť úprimná, toto tvrdenie ma naozaj vydesilo a uvedomila som si, že si od toho dňa pri výbere kozmetiky budem dôkladne pozerať zložky a nezoberiem ľubovoľnú prírodnú kozmetiku.


Myslím si, že veľa ľudí si tiež myslí, že je BIO kozmetika nadhodnotená. A ak mám byť úprimná, aj ja som si to myslela. Vedela som, že BIO kozmetika je drahšia, no nechápala som úplne, prečo až o toľko. Keď mi však Weleda vysvetlila, ako sa ich BIO kozmetika vyrába a ako to u nich funguje, pochopila som, že cena naozaj nie je nadhodnotená a oplatí sa do BIO kozmetiky investovať.Weleda nám povedala niečo o svojej histórií a zaujímavosti o ich firme (napr. čo znamená ich logo, históriu Weledy a jej vývoj a ako to u nich naozaj funguje i s videom). Najviac ma zaujalo, ako som už spomínala, prečo je prírodná kozmetika drahšia. Je to preto, pretože Weleda používa naozaj prírodné látky a to všetky, preto majú i BIO výrobky. Dokonca sú ich výrobky nositeľom certifikátu NATRUE.A ako to vlastne vo Welade funguje? BIO rastliny sú postrekované výhradne koncentrátom a hnojivom z rastlín – burín, ktoré sa u nich taktiež pestujú a to kvôli hnojivu. Toto hnojivo je absolútne prírodné a ako si môžete pri značke všimnúť a dokazuje to i certifikát, naozaj to funguje. Rastliny sú ručne a čo najdôkladnejšie zbierané, aby sa neznehodnotili a koncentrát z nich bol čo najkvalitnejší. Každá z miestností spracovania rastlín je absolútne a 100% čistá,... a ak vás to zaujíma, pozrite si video (prepáčte, titulky som nejak nenašla). A v prípade, že by ste si chceli pozrieť osobne, ako sa vyrába Weleda, môžete navštíviť tzv. WELEDA TAGE.


V tomto videu ma taktiež veľmi potešili ich zaujímavý a neobyčajný „zamestnanci“ kačky, ktoré chránia rastliny pred slimákmi. A keď už spomínam tie zvieratá, Welada je 100% netestovaná na zvieratách, čo je u mňa asi tá najdôležitejšia vec pri výbere kozmetiky. A taktiež používa i prírodné konzervanty.

Čo sa týka rastlín a pestovania, nakoľko každý produkt potrebuje na svoju výrobu iné rastliny, „plantáže“ rastlín, ktoré využíva Weleda sú napríklad v Čechách (Brezové listy), Taliansku ( Rakytník, Kosatec), na Sicílií (Citrusy), v Mexiku (Sezam), Peru (Mäta Prieporná), Argentíne ( Orech = Jojoba), Holandsku (Ruže) a mnoho ďalších.

A napokon sme sa dozvedeli niečo o konkrétnych produktoch.

Nechtík je hlavnou zložkou produktov určených pre deti (vo veku 20-). Kosatec je hlavnou zložkou produktov určených pre ľudí vo veku 20+, Ruža 30+, Granátové jablko 40+, Pupavka 50+.

Po prednáške na náš čakali ešte chutné chlebíčky a každá z nás dostala certifikát o absolvovaní úvodného kurzu „Prírodná kozmetika Weleda“, čo ma veľmi prekvapilo i potešilo. A napokon sme ešte niektoré ostali na diskusiu, kde sme preberali ďalšie naše otázky i iné témy ako kozmetika.  

Bolo naozaj perfektne. Dozvedela som sa množstvo zaujímavých informácií a spoznala naozaj super blogerky – Katku, Kejmy (ktorú som už vyššie spomínala), Ivanku, Lauru, Júliu, Moniku a napokon Sašu, ktorá nás sem pozvala.Týmto by som sa chcela poďakovať za naozaj úžasný deň značke Weleda a samozrejme i Saške, ktorá ma sem pozvala.  Som veľmi rada, že som sa tejto akcie zúčastnila. Bol to deň, na ktorý určite budem ešte dlho spomínať.  

Menovky: ,