Voňavý záchod s Poo-Pourri

Tento článok bude trocha z inej kategórie. Obyčajne sa na mojom blogu píše o kozmetike na telo, no tentokrát som sa rozhodla napísať recenziu na kozmetický prípravok, ktorý je určený práve do záchoda. Ide o nádherne voňajúci a zároveň roztomilý flakón, ktorý sa rozhodne nemusíte báť vystaviť.

Určite poznáte ten pocit, keď niekam idete a vo vašom domácom záchode sa zrazu vytvorí rada. A keď sa po dlhom čakaní konečne dostanete na radu, rozhodne si za tú vašu trpezlivosť zaslúžite odmenu v podobe príjemnej vône. Poo-pourri sa v takomto prípade stane vašim veľmi dobrým a neoddeliteľným pomocníkom. Tento sprej jednoducho nastriekate do vzduchu a v priebehu chvíľky vám prevonia túto malú ale rozhodne najdôležitejšiu miestnosť v dome. Ďalšou variantou - ktorú oveľa viac odporúčam je nastriekanie do záchodu. Poo-pouri je unikátny sprej, ktorý po pár stretnutiach do záchodu vytvorí akúsi vrstvu esenciálnych olejov a tak zadrží zápach pod vodnou hladinou.

Teraz sa však dostaňme k samotnému flakóniku, ktorý je naozaj roztomilá. Poo-pourri je možné zakúpiť v rôznych variantoch, pričom každé má odlišnú vôňu ale aj vzhľad. Ja osobne mám Poo-Pourri Original, ktorý vyzerá veľmi elegantne. Každá 2oz Poo-pourri obsahuje rozprašovač, vďaka ktorému sa veľmi ľahko a pohodlne aplikuje. Na rozprašovači je umiestnená ozdôbka v podobe "P", lístka, korunky,... Napr. vianočná edícia obsahovala zvončeky.

Poo-Pourri sa dá kúpiť v 3 rôznych veľkostiach a to 2oz (59ml), ktoré je určené na 100 použití, 4oz ( 118ml) - 200 použití alebo 16oz (472ml) ktoré je určené až na 800 použití. Ako to už býva zvykom, čím väčšie balenie si kúpite, tým lacnejšie to víde. Môj sprej je 2oz, teda mi vydrží až 100 použití a jeho cena je 299Kč čo je v prepočte 11€. Za veľké 16oz balenie, ktoré je o 8x väčšie však zaplatíte 30€, teda by vás vyšlo malé balenie na 4€, čo sa naozaj oplatí.

S Poo-pourri som nesmierne spokojná. Najprv som si nebola celkom istá, či to vôbec môže fungovať, no veľmi rýchlo som sa presvedčila, že je naozaj účinný. Stačia 2 streky do záchoda a zápach nie je cítiť pred ani po potrebe. Navyše, vrstva esenciálneho oleja vydrží oveľa dlhšie, ako iba jednu potrebu, čo ma veľmi teší. Povedala by som, že Poo-Pourri vydrží v bežný pracovný deň pol dňa a cez víkend 1/4 dňa, teda by mal flakónik vydržať 1-2mesiace. Ak je moje počítanie správne, veľké balenie by malo teda vydržať nejaký ten rok  :) To je super, nie?

Menovky: