Slovenské ručne vyrábané mydlo

Mydlá MUSK sú prírodné ručne vyrábané mydlá, ktoré obsahujú olivový, kokosový a ricínový olej. Celé mydlo je obohatené o včelí vosk tak, aby bolo vhodné aj pre citlivú pokožku.

Mydielko má veľmi zaujímavý nepravidelný tvar. Hoc sa jedná o kocku, rozhodne nie je dokonalé ako sa môžete domnievať. V tomto prípade je i napriek zdanlivej kocke nepravidelné, strany mydielka nie sú rovné ba dokonca farebné pásy sú taktiež krivé. Podľa mňa je to však veľmi roztomilé. Príde mi to ako keď sa deti hrajú s plastelínou alebo kreslia a maľujú, a hoc 1000 krát vybehnú, ich obrázky sú neforemné mnohokrát ani nevieme, čo chceli nakresliť no i napriek tomu dokonalé. Ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása a toto platí aj u mňa. Na druhú stranu ma to oslovilo aj z toho dôvodu, že mydlo v takomto prípade vyzerá oveľa prirodzenejšie a prírodnejšie. Skrátka ako domáca handmade výroba, ktorú mám naozaj rada. 

Mydlo je štvorfarebné. Vrch je tyrkysovej farby, avšak na úplne samotnom vrchu nájdete rôzne farebné (najmä červené) fľaky. Za tým nasleduje biela alebo kávová farba, potom oranžová a napokon fialová. A aj keď to nie sú farby dúhy, mne ju veľmi pripomína. Aj toto vyzerá veľmi detsky, rozkošne a kreatívne. 

Čo sa týka vône, tú viem identifikovať iba z ťažka. Celé mydlo má jednu vôňu. Mne vôňou pripomína tie tradičné mydlá. V tomto je však pridaná nejaká krásna bylinková vôňa a mám dojem, že v ňom cítim aj jemný med. 

Pokožka je po použití jemná, vyživená a určite nie je podráždená. Dá sa preto povedať, že je presne taká, aká by mala byť. Pokožka po ňom zostáva čistá, ošetrená a hodvábne hebká.

Menovky: ,